קטגוריות
בלוג

איפה עדיף לגור? בצפון תל אביב או ברעננה?

אם אתם מחפשים אחר איכות חיים באזור מרווח ירוק ונקי, אז ככל הנראה אתם מתלבטים בין צפון תל אביב לרעננה וכנראה גם בין דירות יד שנייה או דירות חדשות למכירה בתל אביב או ברעננה. אומנם שני אזורים שלא רחוקים אחד מהשני מבחינה גאוגרפית, עם היצע של איכות חיים גבוהה, אך עדיין מיוחדים ועם משתנים לכל אחד מהם. אז אם בחרתם באיכות חיים ואתם רק מתלבטים בין האזורים? המאמר הבא תפור עליכם.

שיקולי נדלן
שני האזורים נחשבים למבוססים ומאכלסים אוכלוסיה ממצב סוציו אקונומי גבוהה, מעבר לכך שהתשתיות במצב מעולה וגם השירותים העירונים נגישים ברוב האזורים, יחד כל אלו גורמים בעצם לשיקולים כלכלים בקנייה או בהשכרת נכס באזור. אם אנחנו משווים את המחיר למטר מרובע ברעננה או בצפון תל אביב, אנחנו יכולים לקבל תוצאות מעט מבלבלות. לדוגמא מחיר מומצע למטר מרובע בצפון תל אביב עומד כיום קרוב ל40 אלף שקלים.  מצד שני מחיר למטר מרבוע ברעננה עומד כיום על 24 אלף שקלים. כמובן שתוכלו תמיד למצוא גם באותם האזורים מחירים גבוהים יותר ונמוכים יותר מהמומצע, אבל מבחינת יחס נדלן רעננה מסתמנת כזולה יותר מצפון תל אביב. במיוחד אם בודקים דירות בצפון תל אביב של חברת הבנייה י.אברהמי.

מרכזי יותר או מרכזי פחות?
אך מה שאי אפשר לקחת מהעיר תל אביב היא המרכזיות שלה ואינספור האופציות שהיא מכילה בתוכה, לא שחלילה רעננה היא עיר אפורה וחסרת כל טעם. אלא שגם אם תחליטו לגור בצפון תל אביב תוכלו להנות משלל האטקרציות שיש לעיר הזו להציע.
תוכלו להגיע אל מרכז העיר ולהנות מהמסעדות הקולינריות שיש בעיר או שתוכלו להגיע לחוף הים בצורה מהירה עד לעשר דקות. כמובן שאת איכות החיים שבעיר כמו רעננה אי אפשר לבטל, ומהמדד האחרון של הלשכה לסטטיסטקה עולה שהיא אחת מבין הערים עם התושבים השמחים במדינה.
אך יחד עם מדד השמחה, גם רעננה יחסית קרובה אל המרכז ולמרות המרווח שלה היא לא נחשבת לפריפריה.  

סיכום
ההתלבטות יכולה להיות באמת קשה, הקרבה אל העיר הגדולה ויחד עם זאת תשתיות מסודרות ומאורגנות או עיר עם איכות חיים גבוהה ושקט בעלת תשתיות מעולות ומגוון פתרונות לכלל האוכלוסיה. כמובן שמבחינת השקעה כספית בשתי האפוציות תצאו נשכרים, כך ששווה לעשות בדיקה בהתאם למפרט הדירה המתאים לכם.

אז בדקו אילו דירות יש באותם אזורים על פי המדדים שלכם ונסו לשקלל אותם בצורה שכלתנית, אחר כך תוכלו תמיד לבחור לפי האינטואיציה אם תרצו.