קטגוריות
בלוג

מה צריך לדעת לפני שלוקחים הלוואות בכרטיסי אשראי?

כיום שוק הלוואות החוץ בנקאיות נחשב לאחד השווקים שרק הולכים ומתפתחים במדינת ישראל בשנים האחרונות, אנו נוכל לראות זאת החל מהמספרים שאינם משקרים והם מעידים על כך כי היקפו של האשראי החוץ בנקאי עמד על כ120 מיליארד שקלים. הלוואות אלו נעשות בעיקרן דרך חברות האשראי השונות ורובן גם דרך כרטיסי האשראי של החברות, ההלוואות נעות כיום בין 20 אלף עד 120 אלף שקלים עם ריביות שונות ותנאי החזרים מגוונים אשר יכולים להיות רלוונטיים עבור רבים מאיתנו. אבל כשאנו מדברים על לקיחת הלוואה, שאותה תוכלו לעשות בקלי קלות היום, ישנם כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם לוקחים הלוואות בכרטיס אשראי.

מטרה וסכום

בין אם מדובר על לקיחת הלוואה דרך כרטיס האשראי ובין אם מדובר על הלוואה חוץ בנקאית אחרת, חשוב שתבינו מה היא המטרה שלשמה אתם לוקחים את הלוואה. ככל שהמטרה תהיה לכם ברורה יותר, כמו למשל קניית רכב חדש או לבצע שיפוץ בבית, כך תוכלו לדעת מה הוא הסכום המדויק שאותו תצטרכו. ובהינתן הבנה זו תוכלו לדעת את שווי הלוואה שאותה תבקשו, כמובן שיש לחשב הלוואות קודמות שאליהם אתם מחויבים, חסכונות רלוונטיים שיכולים לעזור לכם בכדי לצמצם את גובה ההתחייבות להלוואה ועוד.  נתונים אלו יוכלו לעזור לכם לבקש הלוואה שתהיה נכונה ומתאימה עבור המטרה שלשמה אתם לוקחים אותה וגם עבור היכולת הפיננסית שלכם לעמוד בה.

מה הן האופציות?

הלוואות בכרטיסי אשראי פונות ברוב המקרים ללקוחות בנקים אשר סורבו לקבל הלוואה על ידי הבנק אליו הם משויכים, וכך יכול כרטיס האשראי לשמש אותם במתן קרדיט נוסף. אופציות הבקשה כיום הפכו לרבות ובעיקר כאשר אנו מדברים על הלוואה בכרטיסי אשראי, ישנם לא מעט חברות שונות אשר יוכלו לספק לכם הלוואה כזו. החל מMax", "כאל" ,"ויזה" וגם בנקים שונים אשר יוכלו להעניק לכם קרדיט דרך כרטיס האשראי שלכם כמו בנק לאומי. את יכולות הפריסה תוכלו לבצע החל מ12 תשלומים ועד ל36(ישנם חברות המספקות יותר), יחד עם זאת תוכלו גם כן לבצע דחייה של תשלומים בהתאם לחוקי החברה. בנוסף לכל אלו חשוב מאוד לדעת כי הריבית ואישור מתן הלוואה תלויים בעיקר בדירוג האשראי או לחילופין חיווי האשראי של מבקש ההלוואה.